Září 2017

153. Jason; Můj bratr

3. září 2017 v 20:25 | •Dom• |  Mafiánský zmetek
''No nekoukej na mě, jako kdybys neuměl mou řeč'' posadila se vedle mě a koukala na svého prcka, jak sebou pořád hází a žužlá si ponožku.

''Nemyslím, že je to zrovna ten nejlepší nápad'' zavrtěl jsem hlavou a hrál si s prstenem na svém ukazováčku.

''Myslet je víš co. Takže teď zvedni ten svůj zadek. Nalož ho do letadla a okamžitě za ní doraž. Bude rodit a ty jsi táta toho dítěte'' teď už mluvila vážně. Ne s milým úsměvem jako před chvilkou, ale s tím výrazem, kterým vám chce říct: okamžitě udělej co ti říkám nebo ti uříznu koule.

''Ty si myslíš, že tam mám jenom tak jako nakráčet a říct, ale prostě budeme spolu a nazdar?'' rozhodil jsem rukama. Ona to taky vidí všechno moc růžově.

''Ne. Měl bys jí prostě říct, že jí miluješ a chceš být s ní'' pokrčila rameny.

''Vážně? A ona se mi určitě hned vrhne okolo ramen. Séfra prober se. Tohle už jsem udělal a skončilo to tak, že mě chce absolutně vymazat ze svého života. Už se i odtěhovala. Víc najevo už mi to dát nemohla'' prohrábl jsem si své vlasy. Už mě tohle skutečně unavuje. Pořád se v tom všichni pitvají. Ať mě prostě nechají začít život bez ní. Bylo by to tak rozhodně nejlepší.

''Harry'' podívala se na mě Gemma s tím nejvíce prosebným obličejem, jaký jsem kdy viděl.

''Sakra'' praštil jsem sebou do trávy. Tohohle budu rozhodně litovat.


*Sarah*

''Promiň, ale co že?'' zírala jsem na stěhováka jménem Jason a nedokázala jsem nějak pochopit, proč mi tady teď tvrdí, že je mým bratrem. Hrabe mu nebo co.

A najednou jsem se zarazila. Já vím, že jsem měla sourozence, ale nepamatuji si je. Zmizeli ještě když jsem byla malá.

''Jsem tvůj bratr Sarah'' usmíval se na mě a pevně mi držel svýma rukama ty mé.

''Ale vždyť'' vrtěla jsem hlavou jako kdybych právě byle retardovaná.

''Pamatuji si ještě, jak jsem tě vodil do školky'' kousl se do rtu asi proto, aby se nerozbrečel.

''Ale vždyť. Takže myslíš'' zarazila jsem se a protože jsem nevěděla co dále říct. Vlastně vůbec nevím, co bych měla říct. V hlavě mám vymeteno a prostě netuším, co bych měla říct a co bych měla dělat.

''Moje malá sestřička už není tak malá'' držel mi ruce v těch svých a pořád si mě prohlížel.

''Nikdy bych netušil, že se mi dva potkáme tady. Škoda že je Beth v New Yorku'' když zjistil, že asi nic neřeknu, tak zase začal mluvit on.

''Beth?'' nechápala jsem o koho jde.

''Beth je moje sestra a vlastně i tvoje. Teď je v New Yorku, protože tam sehnala dobrou práci módní návrhářky'' vysvětlil mi to a já jen přikyvovala. Znáte takového toho pejska, jak ho máte v autě a on tou hlavou jen pokyvuje? Tak takhle přesně teď vypadám asi já.

''Nechceš jít dovnitř na čaj?'' navrhla jsem mu a ani jsem nějak nepočkala na jeho odpověď a vyrazila jsem dovnitř. Tak nějak si potřebuji uspořádat myšlenky v hlavě. A při šálku čaje to snad půjde lépe.

Během dělání čaje jsem se dozvěděla pár dalších informací. Jak to fungovalo v děcáku. A že díky strejdovi z Irska se teď mají, jak se mají. Tím strejdou asi myslel toho stěhováka. Neříká mu tati, ale strejdo, protože ví, že to jeho otec není. A stejně tak i Beth. Z Beth je hodně úspěšná návrhářka a teď vytváří novou kolekci, kterou pojede předvádět do Francie, takže jsem dostala nakázáno, že rozhodně budu muset jet také.

Jason teď studuje anglickou literaturu a historii. Stěhováka dělá jen jako přivydělávku. A když má volno, tak rád běhá. Mých zájmů jsem mu moc nesdělila, protože kromě čtení už žádné jiné nemám.

A pak přišla řeč na moje těhotenské břicho. Nechtěla jsem to s ním příliš rozebírat a tak jsem použila takové to běžné: to je na dlouhé povídání. Ale on se nenechal moc odbýt a řekl, že času má spoustu. A tak mi nezbývalo nic jiného, než že jsem mu řekla celý svůj příběh. Vypadalo to, že hltá každé moje slovo. A když jsem konečně dokončila celé svoje vyprávění, začali jsme se bavit o Harrym. Hrozně ho zajímalo jeho povolání, ale já jsem si vymyslela, že je to šéf nějaké firmy. Nemůžu mu přeci říct, že jsem si upíchla dítě s mafiánem. A ano. Vynechala jsem i naše setkání s Harrym. Spíše jsem ho lehce pozměnila. Měl mě zaměstnávat jako uklízečku a náš vztah se trochu pozměnil. A Jason mi to vážně sežral.

''Na jednu stranu je mi ten kluk sympatický jenom ze tvého vyprávění, ale zároveň i nesnáším a zabil bych ho za tohle jeho chování'' zhodnotil Harry Jason.
''Hele já nechci být nějak nepříjemná, ale potřebovala bych nějak vybalit a uklidit ty věci v chodbě, abych se tomu pořád nemusela vyhýbat'' odkašlala jsem a přišla jsem si teď docela hnusná, když ho teoreticky vyhazuji. Byla bych ráda, kdyby tady ještě zůstal, ale vážně chci uklidit ty krabice. Protože jak se znám, tak se do toho musím pustit co nejrychleji, protože se mi pak do toho nebude chtít. I když taková jsem já nikdy nebývala. Je vážně hodně zvláštní jak vás jeden malý prcek v břiše dokáže změnit.
''To chceš dělat všechno sama?'' podíval se na mě trochu vyjeveně.
''Ano?'' pokrčila jsem rameny. Nemám tady moc lidí, abych jim řekla, že to mají udělat. Možná si nevšiml, že tady bydlím sama.
''Ty jsi se zbláznila? To ani náhodou. Já ti pomůžu. Nebudeš tahat ty těžší věci a také to bude rychlejší. Bereš?'' Jason mi přijde více a více ukecaný. Ne že by ale pořád mlel, ale mluví hrozně rychle a já ho nějak nestíhám.
''To by bylo fajn'' souhlasila jsem okamžitě. A tak jsme se společně pustili do vybalování a já si prohlížela všechny ty věci, co mi ty blázni poslali.

*Harry*
Tohle je vážně ta největší blbost, jakou jsem kdy mohl udělat. Pane bože. Že já tu Gemmu vůbec poslouchám. Ty její idiotsý rady. Rozhodně jsem jí poslouchat neměl.
Vydechl jsem přebytek kyslíku, který jsem očividně držel asi minutu. Můj taxík zastavil nejspíše před jejím domem. Tuhle adresu mi dala Gemma a tak budu doufat, že má tu správnou.
Zaplatil jsem řidiči a připravoval jsem se, že vystoupím, ale najednou jsem uviděl kluka, jak vychází z jejího domu. Sarah cupitá hned za ním a očividně se směje něčemu, co právě řekl. On vyhodí pár krabic do popelnice a pak ji vezme okolo pasu a vede ji zpět do domu.
''Jeďte dál'' rozkázal jsem řidiči a ten okamžitě zareagoval.

Já jsem vážně takový vůl. Zbytečná cesta jen proto, abych jí viděl s jejím novýk klukem. Tak ten se bude starat o moje dítě? Řekla mu vůbec, že jsem otcem já? Co mu vůbec řekla?

Na to že tu není tak dlouho, tak někoho nového klofla dost rychle. Možná se znají už z Anglie a jen se sem spolu přestěhovali.

Měl bych odsud rychle vypadnout. Hned. Bože. Jsem takový zkurvená idiot...