113. Prosím ať mi lže!

24. ledna 2017 v 18:23 | •Dom• |  Mafiánský zmetek
"Fajn" pokrčila jsem poraženecky rameny a vyrazila jsem s ní v patách do obýváku, abychom se posadili.

"Tak spusť" protočila jsem znuděně očima a rozvalila se na gauči, zatímco ona si sedla do křesla a dala si nohu přes nohu. A slečinka s pořádnou výchovou. Další do sbírky.

''On by ti to nejspíše neřekl a tak jsem chtěla, abys to věděla alespoň ode mě" usmála se až příliš mile.

''Proč mi to chceš jako říkat?" sedla jsem si vzpřímeně jako bych chtěla ukázat, že je na mém území.

''Protože vím něco, co nevíš ty. A taky tak trochu se snažím napravit špatné skutky, které jsem za život vykonala" zesmutněla a vážně vypadala, že to myslí vážně.

''Tak to toho máš ještě na práci" řekla jsem si spíš sama pro sebe, ale vím, že mě slyšela. Bohužel mou poznámku ignorovala.

''Víš Harry, když začínal v branži mafiána, tak začal jako ten nejhorší hajzl" zastavila se hned po jedné větě a já zjistila, že ji začínám napjatě poslouchat.

''On prodával kokain ve velkém a pak i zbraně" jo Claire, to pro mě není žádná novinka.

''Ale také holky". Co prosím?

''Jak jako holky?" zakývala jsem hlavou a začala si nervózně kousat nehty na rukou.

''Byl pasák" odpověděla mi na první z otázek. On prodával děvky? Co to kurva?

''Vždyť? Kolik mu bylo?" zním uboze, jak jí věřím.

''Sedmnáct, ale vypadal hodně dospěle a hlavně začínal mít všechny pod palcem. Tak to prostě nikdo neřešil" odpoví mi a já mlčím. Doopravdy jsem totálně přišla o hlas.

Bože Sarah, za prvé, ona je ta čubka, které bys neměla věřit ani nos mezi očima. A za druhé, tak on tedy prodával děvky, no a co jako? Teď už to nedělá. Snad.

''Proč bych ti ale sakra měla věřit?" zamračila jsem se.

''Protože mi prostě prosím věř. Doopravdy ti teď nelžu a ani nemám v plánu lhát" proč já tu holku vůbec poslouchám, ale jakoby mě něco drželo připoutanou na gauči.

''Teď mě prosím poslouchej ano?" zvedla se a šla si sednout vedle mě na gauč. Sedla si vedle mě až příliš blízko a doplnila to o to, že mi dala ruku na stehno. Je to lesbička jako Emily nebo co?

''Pamatuješ si, jak jsem se s Harrym líbala v tom baru?" narazí na trochu citlivé téma.

''Jo" zašeptám a koukám do jejích očí. Jsou tak milé. Buď je hodně dobrá herečka a nebo já jsem šíleně důvěřivá a naivní.

''Byla to hra. Zkouška na tebe. Jestli Harrymu odpustíš nebo ne" její slova zasáhnou mé srdce. I když bych jí neměla věřit a všechno házet za hlavu, tak to prostě nejde.

''Když si tě Harry poprvé přivezl, tak to všechno bral jenom jako srandu a pak ten bar. Byla to zkouška jestli jsi se do něj zamilovala" mluví pomalu a klidně.

''Lhal mi?" jediná na co se dokážu zeptat.

''Jo, ale pak jsem se dozvěděla, že si tě chce vzít. Nevím jestli je to jen pokračování hry a nebo to myslíš vážně. To už si vyřeš s ním. Jen mi prosím odpusť, že jsem to divadlo sehrála s ním.

''Lhal mi'' opakuji to samé, ale tentokrát už ne jako otázku.

''Možná nejen v tomhle'' sklopí pohled a já otevírám pusu. Co ještě? Ono ještě něco dokáže být?

''Víš, jak jsi s ním poprvé spala. Dobrovolně?'' znovu se na mě podívá. Jak tohle ví?! Tohle přeci neměl vědět nikdo. Přece se Harry nechlubí.

''Co?'' třesu hlavou jen abych se vzpamatovala.

''Něco ti hodil do pití'' oznámí mi trochu tišeji a já nevím jestli jsem dobře slyšela. Pila jsem ten den vůbec něco? Nejsem si příliš jistá. Jo pila!

''Promiň Sarah'' omlouvá se mi? Ne! Ona sem neměla chodit. ON TO NEMĚL DĚLAT!

''Prosím běž" zatnula jsem pěsti.

''Prosím Sarah" naléhá na mě.

''Dej mi čas, ale teď hlavně vypadni Claire" dám si hlavu do dlaní a prostě jen čekám. Čekám až to pálení v mé hrudi trochu ustane. Ale trochu mi pomáhá, že si pořád opakuji větu. Třeba ti lže. Modlím se za to, aby mi lhala.

''Ještě jednou se omlouvám" promluví a když se podívám, tak zjistím, že už je skutečně na odchodu. Vypadni ty mrcho.

Lže mi? Proč jí sakra věřím? Proč by mi tohle Harry dělal? Ta složka!

Okamžitě jsem vyskočila z gauče a rozeběhla se do pracovny, kde jsem si zase sedla za stůl. Četla jsem si všechno, co tam o mě napsal. Bylo tam doopravdy všechno a i to jaké jídlo mám ráda a jaké ne. Dokonce i jméno mojí matky a přesná adresa toho, kde žila. Tohle je jenom zlý sen a já se za chvilku probudím celá zpocená. Ale budu ráda, že to byl jen pouhý sen.

Dál už jsem se nemohla koukat na můj spis a tak jsem ho zavřela a spolu s ostatními ho uklidila do šuplíku. Uklidni se Sarah! Tohle bude v pohodě, ona ti lhala.

Jenže co když Harry tu hru hraje do teď? To mi prostě chce jen ublížit? Zlomit moje srdce? Zlomit jako tenkrát, když se líbal s Claire? On už to jednou udělal. Může to udělat i po druhé. Ale vždyť jsem těhotná! A on to dítě ze začátku nechtěl Sarah! Moje podvědomí je tak otravné, ale asi má pravdu. Ne asi, ale má pravdu!

Tu zprávy naruší příval bolesti a zlosti.

Harry: Dneska přijedu později. A pozval jsem někoho na večeři. Zatím zlato....

''Strč si to zlato do prdele!" zakřičela jsem na displej telefonu. Vím, že mě neslyší, ale musím si ten vztek nějak vybít, když tu teď není.

Koho asi pozval na večeři? Někoho z kluků? Možná Nialla s Gemmou. Ale Gemma musí ležet. Tak možná Liama s Rir. A nebo Louise s nějakou jeho novou přítelkyní, která mi pak Harryho bude chtít přebrat. Byla to snad další hra? Pane bože asi mi pukne hlava!

Já: Koho?

Harry: Překvapení

Jdi do háje s překvapením! Já už jsem od tebe jedno dneska dostala!

Praštím telefonem o zem a divím se, že jsem ho nerozbila. Rychle ho seberu a dám si ho do kapsy. Nemá cenu tady mlátit věcmi.

Rozeběhnu se nahoru do svého pokoje a přitom se svlékám z džínsů. Jde to hodně blbě, ale vztek mi to ulehčuje. Když jsem ve svém pokoji, tak dojmu do šatny a vezmu si na sebe tepláky.

''Musím to ze sebe dostat" mluvím sama na sebe, když zase sbíhám schody dolů a pak rovnou vybíhám ven z baráku. Claire už tady díky bohu dávno není. Vydám se směrem do posilovny a když jsem tam, hned mi do očí padne boxovací pytel. Tohle potřebuji!

Zapnu rádio a hned, bez toho abych si nasadila rukavice, začnu mlátit do pytle. Nevím coo to právě dělám. Mám temno před očima a šílenou bolest v hrudníku, která mi ho nejspíš roztrhá.

Bolest v hrudi je stále větší, než bolest mých kloubů na ruce a proto do něj mlátím dál. Písnička, která hraje v pozadí je rychlá a tak mi to ještě víc pomáhá.

Padám na kolena. Naprosto vysílená a s krví na rukou. Právě jsem to totálně neustála.

''Lhala mi" snažím se uklidnit.

''Chce mě jenom dostat na dno" další uklidňování. Ležím vysílená na zemi a mám pocit, že za chvilku omdlím. Jenže v tom jde na mě další vlna vzteku, když před očima vidím složku s mým jménem. Z kloubů mi teče krev a tak se rozhodnu už moje ruce ušetřit.

Chce to běžící pás!

***

Jsem totálně mrtvá. Už se nedokážu ani hýbat a proto zase ležím na zemi a těžce oddychuji.

Vzpamatovala jsem se až možná po dvou hodinách. Nemám přesný pojem o čase.

Pomalu jsem vyšla z posilovny a spatřila Harryho auto před domem. To už přijel. I s tím jeho překvapením?

Moje zvědavost mi dodává energii a tak jdu rychle dovnitř domu.

Hlasy, které vychází z kuchyně mě překvapí. Znám ty hlasy, ale nechci si připustit, že by doopravdy Harry pozval zrovna je.

''To si ze mě děláš prdel?" vejdu do kuchyně a všichni se na mě otočí.

''Co to máš s rukama Sarah? Vyskočí ze židle Harry a já se hned podívám na své ruce. Krev na nich už je zaschlá.

''Nehrab na mě" ustoupím od něj o krok.

''Co je?" nechápe mou reakci. Všechno to z čeho jsem se vybila a vyběhala se zase vrací a ještě dvakrát víc v horším.

''Lhal jsi mi a ještě si pozval je?!" křičím na něj jak zběsilá.

''O čem to tady mluvíš?" je klidný a snaží se mě obejmout.

''Ta hra s Claire. Ta složka s mým jménem ve tvém stole. Tvoje minulost, o které jsem si myslela, že jsi mi řekl. Ty prášky do mého pití, abych ti dala. A nejlepší na tom je tohle" ukážu na Lisu a otce. Na ty dva idioty, co na mě zírají s otevřenou pusou.

''Jak jsi se o tom všem dozvěděla?" vyděsí se. Takže je to pravda.

''Proč si mi to do hajzlu neřekl?" praštím do jeho hrudi a on o krok klopýtne dozadu.

''Nešlo to" jeho tvář se v bolestivé mění na naštvanou.

''Nešlo? To si děláš kurva prdel!" jsem zběsilá a moje pěsti jsou zatnuté.

''Uklidni se a nechovej se jako hysterka. Máš tady rodiče" zatne čelist, ale snaží se znít mile.

''Hysterka? Táhni Stylesi!" rozhodím rukama a otáčím se..

''Kam jdeš?" jde za mnou a snaží se mě zastavit.

''Zabalit si to málo co tu mám a jdu pryč. Když ti nestojím ani za debilní pravdu a ty na mě ještě vymyslíš překvapení moje rodiče? Tohle všechno se stalo totální sračkou a já jdu pryč. Jen mi prosím odpověz na otázky. Bylo to líbání s Claire jen divadélko na mě?" založím si ruce na prsou a zastavím se uprostřed mého, teď už ne mého, pokoje.

''Jo" jediná odpověď a mě to trhá na kusy. Na malinkaté kousky.

''Ty prášky v tom pití, abych ti dobrovolně dala?'' další otázka, u které se bojím odpovědi.

''Jo'' znovu jen tohle. Umírám.

''Nenávidím tě. Hnusíš se mi, že jsi tohle udělal. Camil ve tvé posteli byla také jenom divadlo?" snažím se nebrečet a zatím mi to vychází.

''Ne to ne" sklopí zrak. Zavrtím nad tím hlavou a rychle do tašky začnu házet hadry, které doopravdy patří mě. Se zabalenou taškou projdu okolo něj a on jen stojí. Stojí tam jako idiot a ani se mě nesnaží zastavit.

''Ahoj Harry" otočím se na něj mezi dveřmi z pokoje.

''Běž už" nepodívá se na mě.

''Co?" jsem překvapená z toho, co právě řekl.

''Běž" zopakuje to. Vážně mě teď vyhazuje?

''Jdi k čertu" otočím se a utíkám pryč. Pryč od něj. Od tohohle mafiánského zmetka.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Carol-World Carol-World | Web | 26. ledna 2017 v 13:38 | Reagovat

O_O  O_O Zabte mně! Tohle nemůže být pravda! Ne,ne, ne... Ale...

Neměla by se šetřit, když je těhotná? Sice nemá riziko, ale taková aktivita jí může ublížit nebo ne? Já tedy ještě těhotná nebyla (a ani to v blízké době nemám v plánu), takže nevím, ale na druhou stranu... každá těhotná ženská se má šetřit...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama