46. Rychlá pomoc

2. října 2016 v 18:24 | •Dom• |  Mafiánský zmetek
''Nialle? Slyšíš mě?'' mluvila jsem na Nialla, který měl zavřené oči.

''Je mi zima'' zašeptal a já se rychle podívala na Harryho.

''V kufru je deka. Sáhni pro ní nějak'' poručil mi.

Rychle jsem se zvedla a nahnula se přes sedačky do kufru. Deku jsem hned našla a tak jsem ji rychle rozprostřela po Niallovi, který zase zavíral oči.

Ta cesta byla tak nekonečná. Měla jsem strach, že pro Nialla to bude jeho poslední cesta.

"Jsme tu" zabrzdil prudce Harry a hned vystoupil z auta. Otevřel zadní dveře a popadl Nialla i s dekou, kterou měl přes sebe. Mezi tím už dorazili i Liam s Louisem a běželi otevřít dveře do malé nemocnice, před kterou jsme stáli. Pozavírala jsem dveře od auta a ještě auto zamkla klíčky, které nechal Harry v zapalování. Rozeběhla jsem se ke vchodu do nemocnice. Ve vnitř to vypadalo skoro stejně jako v nemocnici. Akorát tady nesmrděla dezinfekce a nikdo tu nebyl. Co je tohle za nemocnici, když tady nikdo není? Na konci chodby jsem uviděla Harryho, jak mluví s nějakým doktorem, který se otáčí a odchází pryč, ještě než jsem tam stihla dojít.

"Berou Nialla na sál. Takže můžeme už jen čekat" oznámil mi Harry.

"Co je tohle za nemocnici?" rozhlížela jsem se okolo sebe.

"Tohle je. Soukromá nemocnice. Máme tady svoje lidi, takže nebudou žádné oplétačky s policií. To mi připomnělo" přestal mluvit a rozhlížel se okolo sebe.

"Liame? Jedem" promluvil někam za mě. Liam aniž by něco odpověděl, tak vyrazil chodbou pryč z budovy. Harry se na mě vůbec nepodíval a odcházel i s Liamem.

"Pojď si sednout" dal mi pomalu Louis ruku okolo ramen a vedl mě k sedačkám.

"Kam jdou?" podívala jsem se na Louiho.

"Uklidit ten bordel do skladů" odpověděl a posadil se. Sedla jsem si vedle něj a dál už jsme nic neříkali. Byla jsem ráda, že už si dál nemusíme povídat, protože jsem na to možná neměla ani chuť. Jediné co mi běželo v hlavě, byl Niall a jeho zakrvácené ruce na jeho břiše.

"Je možný, že jsem ho trefila já?" zašeptala jsem s hlavou sklopenou dolů.

"Ne. Byla jsi na jiném místě. Není možný, aby jsi ho trefila ty" ucítila jsem Louisovu ruku na svých zádech. Klidně mě po nich hladil a já se přestávala klepat.

"Bude v pořádku. Phillip má šikovný ruce. Koukej" ohrnul si trochu tričko a já mohla vidět na jeho břiše jizvu.

"To se mi stalo, když. Při práci. Trefili mě a koukej. Jen jizvička" uklidňoval mě Louis.

"Loui a teď pravdu. Při jaké konkrétní práci se ti to stalo?" opřela jsem se o sedadlo a pozorovala Louise, jak se nemohl rozhodnout, co mi řekne.

"Předávání zbraní. Chlápek mě chtěl oškubat o dost velký balík peněz. Tak jsem to prostě řešil radikálněji. Ale tenkrát jsem nevyhrál" pokrčil rameny.

"Co se dneska nepovedlo, že se z toho stal akční film?" měl to být pokus o vtip. Ale spíš to vypadalo jako trapný pokus o vtip.

"Jsme jedna z největší dodavatelský part v Anglii a už i jinde. A oni chtěli, aby to patřilo jim. Tak si mysleli, že když nás zastřelí, tak že nastoupí na naše místo. Šéfovat podsvětí má pár nevýhod" koukal Louis před sebe.

"A s čím vším obchodujete?" přišla jsem si jak nějaký novinář díky otázkám, které jsem neustále pokládala Louimu.

"To by pro dnešek stačilo" ukončil mojí zvědavost a já hned věděla, že tohle mi prostě musí stačit. A zase nastalo ticho.

"Povídej něco. Cokoliv" pobídla jsem Louise.

"Dobře. Tak třeba, jak jsme se s klukama poznali?" zeptal se mě.

"Jo třeba" přikývla jsem a lehla si asi přes pět sedadel. Louis mi zvedl hlavu a sedl si na sedačku, kde jsem ji měla položenou. Moji hlavu si položil na svoje stejna a nadechl se.

"První byl Harry. Takový ten frajírek na základce.. Ne. Byl to normální kluk, co chodil zpívat do sboru a nejhorší jeho známka ve škole byla snad trojka. Znal se od malička s Niallem. Niall je sice Ir, ale v Londýně má tetu. Jezdil za ní dost často. Vedle Niallový tety bydlela Harryho teta, takže se viděli vždy, když byl Niall v Londýně. A pak Niall začal chodit s Harrym na stejnou střední školu. Začali tam spolu dělat takový ty kraviny jako kouření za školou, později hulení marihuany a začali se z nich už v prváku klubat pěkný zmetci. Harryho mamka, ale stále Harryho krotila a to se Harrymu nelíbilo. Odešel od ní v jeho sedmnácti a Niall se k němu pochopitelně přidal. Přišel do ubytovny, kde jsem byl já. Já tam byl, protože jsem se chtěl už osamostatnit. Pak tam přišel i Liam. On měl asi největší důvod proč utéct pryč. Šikanovali ho a dost tvrdě. Vzali jsme ho do party a začali dělat blbosti. Kradli jsme, chodili jsme do striptýz barů a sem tam si i šňupli. Další kdo přišel na ubytovnu byl Zayn, který nás hlavně tahal do míst, kam by normální člověk nikdy nešel. A už z nás byla ta banda. Ale díky naší neustálé zábavě, nám došli finance. Začali jsme tedy krást. Nejdřív v malém. A pak jsme se začali hecovat a šli jsme do větších podniků a taky více věcí. Liama tenkrát chytli. Šel sedět na pět let a díky přestupkům z dřívější doby, nemohl podat odvolání na zkrácení trestu. Harry přišel s nápadem podnikání. Každý jsme studovali jinou školu a tak jsme každý mohl nějak pomoci. Začali jsme v malém odkupovat a za vyšší cenu rozprodávat. Dařilo se nám víc a víc. Začali jsme tedy investovat do firem a později jsme i půjčovali peníze. Podllatili jsme nestranný státní orgán, soudce a ten Liama po dvou letech pustil na svobodu. Tak a dostali jsme se až na tenhle vrchol. Máme pod palcem půlku města a ta druhá půlka jsou obyčejní lidé, kteří jednou třeba taky přijdou pro půjčku nebo tak něco. Milá Sarah, máš tu čest se bavit s pány tohoto města. Vlastně nejen města. Celé Británie a Irska. Životní příběh mafiánů" přestal povídat a já neřešila nijak panicky, co mi právě všechno řekl.

"Další příběh. Prosím" sepla jsem ruce k sobě a prosila Louise.

"Jak se Niall zamiloval a Harry ho za to chtěl zabít" usmál se sladce a začal vyprávět.

"Když Liama pustili, tak jsme se tenkrát sešli všichni na oslavu u Nialla doma. Každý jsme tam přitáhnul někoho z rodiny. Harry Gemmu. Jeho sestru. Tenkrát nachytal Nialla a Gemmu, jak si ochutnávají hlavy a přestal s Niallem snad na týden mluvit. Vypadalo to ze začátku, že se naše parta roztrhne díky Niallovému chtíči mít něco, co je zakázané. Harry kdykoliv viděl Nialla, že se motá okolo Gemmy, tak ho vždycky od ní vyhodil. Tenkrát snad Harry i říkal, že by ho klidně zabil, kdyby je spolu zase viděl. Gemma začala Harryho zpracovávat, až on povolil. Řekl, že Gemma může být s Niallem, ale pod jednou podmínkou. Nerozejde se s ní, jinak že mu Harry ustřelí bimbase. A koukej. Už plánují, že se vezmou. To mi připomíná, že sem Gemma jede. Volal jsem jí" vchodové dveře se rozlétly a v nich stála holka, která vypadala hrozně hezky.

"My o koze a koza se tady objeví" zase mi nadzvedl hlavu a vstal. Objal Gemmu a pak ji vedl za mnou.

"Gemmo tohle je Sarah. Sarah tohle je Gemma" nebyla nejvhodnější doba na seznamování a na Gemmě to bylo dost vidět. V ruce držela hrneček s nějakou tekutinou a vůbec se neusmívala.

"Niall?" vypadlo z ní jenom a pak se jí oči zalily slzami.

"Bude v pořádku" objal ji zase Louis a já si přišla, že tady zrovna překážím. Bez toho, abych něco někomu řekla, jsem vstala a začala odcházet.

"Kam jdeš?" ozval se za mnou Gemmy hlas.

"Na záchod" odpověděla jsem a otočila se na ní.

"Čekej, půjdu s tebou" rychlým krokem ke mě došla a pak jsme spolu mlčky vyrazili na záchody. Popravdě se mi na záchod nechtělo a tak jsem si jen umyla několikrát ruce.

"Myslíš, že umře?" zavzlykala za mnou najednou Gemma a já se překvapeně otočila. Velké slzy jí stékaly po tvářích dolů. Rychle jsem k ní přistoupila a objala ji.

"Popravdě? Já nevím" vím, že jsem ji tímhle neuklidnila. Ale jak člověk může přesvědčit druhého člověka o něčem, o čem si myslí, že je malé procento pro úspěch? Stáli jsme tam v obětí a Gemma mi plakala na rameni. Bylo mi jí líto.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Carol-World Carol-World | Web | 3. října 2016 v 16:55 | Reagovat

Niall a Gemma... To je cute <3
Ale přežije to! Vím to <3

2 Anička Anička | 6. října 2016 v 10:26 | Reagovat

Skvělé jako vždy, je super to číst zase od začátku aspoň si člověk připomene co vše se tam stalo :)

3 leňa leňa | E-mail | 6. října 2016 v 22:43 | Reagovat

vážně tenhle příběh je má srdcovka zabíjela bych kdybych slyšela někoho pomlouvat tenhle skvělý příběh :-)  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama