34. Jede v tom i ona!

12. září 2016 v 21:51 | •Dom• |  Mafiánský zmetek
Vešel jsem do místnosti a všichni už měli otevřené oči a podívali se mým směrem.

''Spal jsi vůbec? Vypadáš hrozně'' udělal trochu bolestivý obličej Louis, který vypadal taky příšerně. Na otázku jsem mu neodpověděl.

''Je tu Emma'' prohodil jsem a šel si sednout na volné křeslo. Emma si stoupla do dveří a usmívala se na kluky. Jediný Liam ji řekl ahoj, jinak jí nikdo nevěnoval pozornost. A tak se rozhodla, že začne asi sama.

''Už máte nějaké zprávy, kde Sarah teď je?'' sedla si na provizorní postel z gauče vedle Liama.

''Ne, nic zatím nemáme'' odpověděl ji tiše Louis a ona se dál usmívala.

''To je blbý no'' udělala nějaký obličej, který měl ukázat, že ji to mrzí, ale přišlo mi, že ji to nezajímá.

''A jak ty to vlastně víš?'' podíval se na ni Niall.

''Tak znáš to. Se dozvím všechno'' rozhodila jemně rukama a zase s nimi plácla na svoje kolena.

Liam jí položil vážně dobrou otázku. Jak jí to sakra mohl říct někdo jiný? Vždyť to neví nikdo. Jediný Zayn a ten to nikomu neřekl ne? Není přece blbej, aby se chlubil, že unesl Sarah. A ještě aby se chlubil Emmě.

''A víš kdo ji unesl?'' koukl se na ní Niall.

''Zayn ne?'' odpověděla, jako kdyby to snad byla zřejmost.

''A kdo ti to řekl?'' ptal se pořád Niall a ona se trochu napnula a bylo na ní vidět, že je jaksi nesvá. Neřešil jsem to a přešel jsem k Louisovi. Civěl jsem do počítače spolu s ním a očekával jsem nějakou dobrou zprávu, o nalezení Sarah. Bylo to možná už zbytečné, ale naděje přece umírá poslední.

''Víš, že ani nevím. Prostě jsem to někde zaslechla'' odpověděla mu a ke konci se na něj usmála. Niall nevěřícně zakýval hlavou a koukl se na mě. Pokrčil jsem mu na odpověď rameny, že to taky nechápu, jak se to mohla dozvědět. Ale stejně jsem tomu moc pozornosti zase nevěnoval.

*Sarah*

Bolelo mě snad úplně všechno. Byla jsem ráda, že jsem se nemusela zvedat nebo se prostě jen pohybovat. Nedokázala jsem skoro ani pokrčit nohy. Koukla jsem se pomalu ke dveřím a tam stál Zayn a bez výrazu mě pozoroval.

''Koukáš se na svoje dílo?'' natočila jsem víc na něj svůj obličej a on neodpověděl. Vypadalo, že nad něčím přemýšlí. Možná nad tím, jak moc hrozně jsem vypadala. Sice jsem se neviděla, ale cítila jsem to. Každý kousek mého obličeje mě bolel. Bolelo mě naprosto všechno.

''Teď ti začne peklo'' řekl asi po pěti minutách ticha.

''A ty tomu peklu šéfuješ'' odvrátila jsem od něj pohled a koukla jsem se zase do stropu. Bylo mi špatně. Nejedla jsem a moje tělo mi to dávalo víc a víc najevo. Hlava mi třeštila a já s ničím nemohla nic dělat.

*Harry*

''Ztrácíme zbytečně čas'' řekl jsem si pro sebe, když nám Emma vykládala něco o tom, jak byla na nějakém večírku a potkala tam Zayna.

Vstal jsem ze židle a rozhodl jsem se, že půjdu do Sarah pokoje. Prostě jen tak. Chci být o samotě. A hlavně nechci pořád poslouchat tu krávu Emmu.

Ale v hale mě zarazilo nějaké vibrování. Vycházelo to z Emminy kabelky. Ona byla tak zabraná do rozhovoru skoro sama se sebou, že jsem ji nechtěl rušit nějakým zavoláním na ní. Prostě jí ten telefon přinesu. Otevřel jsem její kabelku a vytáhl telefon. Telefon nadále zvonil, ale ten telefon co jsem držel v ruce, tak ten to nebyl. Znova jsem nakoukl do její kabelky a vytáhl druhý telefon. Na displeji bylo napsáno ZAYN. Myslím, že jsem v tu chvíli zadržel asi na minutu dech. Když jsem se nadechl, cítil jsem napůl úlevu a napůl bolest. Rychle jsem hodil vibrující telefon do její kabelky a ten druhý jsem si nechal v ruce. Nevím jestli je to jen moje pouhá domněnka, ale myslím si, že tenhle telefon jsem dal Sarah. Třeba si to jen vymýšlím, ale prostě mám takový pocit.

Zapnul jsem její kabelku a nejspíše Sarah mobil jsem si strčil do přední kapsy kalhot. Vrátil jsem se do pracovny a kluci vypadali, jako kdyby právě měli kocovinu. Emma seděla jako modelka, byla narovnaná s nohou přes nohu a já v ní najednou viděl špínu. Obrovskou špínu, kterou ve svém domě už rozhodně nechci.

''Vypadni'' koukl jsem se na ní a jí na chvilku zmizel úsměv.

''Proč?'' snažila se usmívat.

''Prostě už jdi. Máme tu dost práce a ty tu rušíš'' zatnul jsem svou čelist. Rychle vstala a šla ke mně s otevřenou náručí. Pověsila se mi okolo krku a já jí hned od sebe odtrhl. Vypadala trochu zmateně.

''Tak se už netrap. Ahoj'' otočila se ode mě na ostatní a zamávala jí. Jediný kdo jí zamával byl zase Liam. Díky bohu hned potom odešla.

Okamžitě jsem začal hrabat ze zásuvky nabíječku. Telefon byl úplně vybitý a to čekání než se zapnul bylo hrozné. Konečně se na displeji objevilo nakousnuté jablko a telefon se načetl. Byl to Sarah mobil.

''Ta kráva'' zařval jsem a kluci na mě nechápavě zírali.

''Ona ví kde je Sarah'' a pak jsem jim řekl všechno, co jsem zjistil.

''Zavolej Emmě'' strčil mi do ruky telefon Louis.

*Sarah*

''Tak co ty špíno? Koukám, že vypadáš ještě víc odporně než kdy jindy. Zasloužíš si to. Dneska jsem byla u Harryho. Vůbec na tebe nemyslel. Zaplavali jsme si v bazénu a pak se najedli. Holka jsi pro něj nic. To je smutný co?'' udělala Emma falešný smutný obličej. Trochu se mi zadrhl dech. Harry mě nazachrání? Harrymu na mě doopravdy vůbec nezáleží?

''Proč bych ti to měla věřit?'' vysoukala jsem ze sebe přidušeně.

''Myslela jsem, že to víš, že Harry nikdy nikoho nemiluje'' pohladila mě po tváři. Zabolelo to a tak jsem hlavou trochu uhnula.

Neodpověděla jsem jí a zavřela jsem oči. V hlavě mi tak šíleně bzučelo. Nemohla jsem se skoro nadechnout. Já tady umřu, protože mě nikdo nezachrání.

''Ahoj Harry. Co pak potřebuješ drahoušku'' podívala jsem se na Emmu, která měla telefon u ucha a mluvila do něj. Třeba je to jen hra. Třeba mluví s někým jiným.

''Počkej chvilku'' řekla do telefonu a pak si ho odendala od ucha.

''Neblafuji'' ukázala mi na displeji Harryho jméno. Tisíce nožů pronikaly do mé hrudi. Ten hajzl.

Emma rychle vstala a odešla pryč. Chtěl jsem totiž začít křičet, ale než jsem to stihla, tak už byla pryč.

Po chvíli se zase vrátila a na tváři měla blažený výraz.

''Harry se chce dneska u něj sejít a povečeřet. Škoda, že mám Zayna. Ale stejně na tu večeři s Harrym půjdu'' usmála se a zase odešla. Harry proč? Pomyslela jsem si a pak jsem začala brečet.

*Harry*

''Je tady'' řekl Louis a ukázal na monitor počítače. Koukl jsem na Emmy polohu, kterou jsme získali díky tomu, že jsem ji zavolal a nakecal ji blbost o tom, jak se ji omlouvám a chci se s ní sejít.

Během chvilky už jsme všichni běželi k autům a jeli na místo, kde byla Emma. Doufal jsem v to, že najdu Sarah. A že bude živá.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Carol-World Carol-World | Web | 13. září 2016 v 21:19 | Reagovat

Jo! Máš Harry tak geniální mozek! Za to Sarah bude potřebovat profackovat :-D

2 Pezzie 187 Pezzie 187 | E-mail | 14. září 2016 v 20:56 | Reagovat

Je vidět jak je Emma natvrdlá, no jo blondýna. :D Harry je hlavička. ;-)

3 rainorchid rainorchid | Web | 4. srpna 2017 v 22:46 | Reagovat

Ma skoro porazilo, ked Harry nevenoval pozornost tomu - ze odkial Emma vie, ze Sarah uniesli - esteze nasiel ten mobil!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama