26. Drž se

30. srpna 2016 v 15:32 | •Dom• |  Mafiánský zmetek
Prsty jsem se chytila sedačky a zavřela oči, když Liam jel nějakou užší silnicí. Rychlost auta byla tak zběsilá, že jsem se málem počůrala.

''Měla bys otevřít oči nebo ti potom bude špatně'' pohladil mě Liam po ruce.

''Drž ten volant'' vyjekla jsem a on se zasmál a položil ruku zpět na volant. Po chvilce jsem se začala uvolňovat, ale pořád jsem byla co nejvíce zavrtaná v sedačce.

''Děláš pokroky. Pamatuju si, že když jel se mnou poprvé Niall, tak oči otevřel až na konci cesty. A taky říkal, že už se mnou nikdy nepojede'' začal se smát a já se jen uchechtla. Moc do smíchu mi totiž nebylo. A Nialla naprosto chápu.

''Jak si sakra mohl udělat řidičák?!'' chytila jsem se držadla na dveřích.

''Jak dlouho už řídíš?'' zeptala jsem se ho.

''Asi tak tři roky, každý den alespoň pět hodin denně. Auta jsou můj život'' odpovídal a sledoval vozovku. Tvůj život, ale moje smrt.

''Jak jste se s Harrym poznali?'' nedalo mi to. Harry doma nemá žádné fotky, takže o něm vlastně nevím nic. Jo, má vlastně sestru. Jak se ale vůbec dostal k tomu, že je z něj teď mafián? Doopravdy o něm vůbec nic nevím.

''To je na delší dobu a nevím jestli by Harry chtěl, abych ti to říkal'' smutně se na mě podíval a pak se zase podíval na silnici.

''Ty se ho snad bojíš? Dělej, prosím'' zamrkala jsem na něj, když se na mě znova podíval.

''Harry s náma chodil do školy, pak jsme se rozhodli jít jiným směrem než ostatní a tadá.. Koukni jak se nám daří'' lusknul prstem.

''Aha. A Harryho rodiče na to reagují jak?'' ptala jsem se dál.

''To už je vedlejší a taky Harryho věc'' nasadil vážnou tvář. Očividně už se asi mám přestat ptát.

Díky této malé konverzaci s Liamem, jsem se trochu uklidnila a dokonce jsem si jízdu začala i užívat.

''Víš co je driftování?'' loktem se opíral o okénko, podpíral si dlaní bradu a prstem si přejížděl od tváře až ke spodní čelisti.

''To je takový to, jak se točíš na jednom místě dokola ne?'' zkusila jsem to. Jednou jsem to někde viděla, ale asi jenom v televizi. Doma jsme kvůli exekucím televizi neměli a tak jsem to viděla v jedné hospodě, kde jsem vypomáhala, abych si alespoň něco vydělala.

''No to je ono'' začal se smát mému vysvětlení.

''Chceš to ukázat?'' koukal na mě a jeho oči mu zářily nadšením.

''A můžu si vystoupit?'' zkusila jsem to na něj. Vážně dneska nehodlám umřít.

''Prosím tebe, to nic není'' vrtěl hlavou Liam.

''Fajn, ale jestli mě zabiješ, tak si piš, že půjdeš do pekla'' vyhrožovala jsem mu.

''To půjdu stejně'' zamumlal si Liam. Radši jsem dělala, že jsem ho neslyšela.

Přijeli jsme na nějaké větší parkoviště a tam zastavili. Liam beze slova vystoupil z auta a pak odněkud přitáhl nějaký kužel. Nebo barel? Vůbec nevím, co to je. Postavil ho doprostřed parkoviště a pak se zase přemístil zpátky ke mě do auta. Podíval se na mě a já jsem se na oko usmála. Ve skutečnosti jsem byla podělaná až za ušima, ale bála jsem se to přiznat. Ruce jsem měla položené na okrajích sedačky a byla připravená do ní kdykoliv zase zarýt svoje nehty. Koukala jsem před sebe a najednou jsem na ruce ucítila Liamovu ruku. Koukla jsem se na něj a jeho výraz byl uklidňující. Vydechla jsem a přikývla, že může začít. Podívala jsem se zase před sebe a cítila, jak auto vyrazilo vpřed. Zatím je to v pohodě. Auto změnilo svůj směr a najednou se začalo otáčet okolo té věci, co přitáhl Liam. Chvilku jsem si myslela, že budu zvracet z toho neustálého točení jedním směrem.

''Vuhuuuu'' zařval Liam jak malé dítě.

''Páni'' vykřikla jsem. Začalo to být pro mě zábavou.

''Vidíš? Říkal jsem, že se není čeho bát'' hrál si dál Liam s autem. Od gum se kouřilo a Liam konečně usoudil, že do zničení mají už jen málo. Zastavil se a vystoupil z auta, odnesl barel a nakonec jsme zase vyrazili k Harryho domu.

''Bylo to super'' promluvila jsem k Liamovi, když už jsme jeli po příjezdové cestě.

''Tak až budeš umět řídit, tak si spolu můžeme zazávodit a třeba i zadriftovat'' vyplázl na mě jazyk a oba jsme šli do Harryho domu. Harry tady ještě auto nemá, takže doma není. Nehrozí mi žádný výprask. Díky bohu nebo bohužel? Ani nevím jestli se mi ta představa líbila nebo ne.

''Já musím jet. Tak si zalez do postele a odpočiň si. Zase někdy Sarah'' rozloučil se se mnou, když mě dovedl ke dveřím. Nakonec jsme si zamávali a on pak zmizel. Byla jsem sama, zase. Na samotu jsem si už tak nějak zvykla. Zajímalo by mě, co asi teď dělá táta. Jestli stále dál hraje a nebo se rozhodl, že začne nový život. Ale proč by mě tenhle člověk měl zajímat? Vždyť si mě vůbec nevážil. V ruce jsem držela jednu svou botu a praštila jsem s ní o zem. Idiot jeden debilní! Pane bože, proč mě on vždycky dokáže tak vytočit?! Je to jenom ubohý...

''Nemusíš s věcma tak třískat'' přetrhl niť mých myšlenek chraplavý hlas za mými zády. Harry už je doma? a jeho výraz byl neutrální.

''Sorry'' štěkla jsem, protože mě to docela naštvalo. Aby se taky neposral pan Dokonalý a všechno ovládající.

''Už se zase chováš takhle. Uvědom si, že mě máš poslouchat a ne na mě být drzá'' zvýšil mírně hlas, ale bylo na něm vidět, že se snaží krotit.

''Jo já vím, jsem teď ten tvůj majetek'' najednou jsem pociťovala k Harrymu nenávist, i když byl na mě poslední dobou hodný. Teď se ale choval jako arogantní vůl.

''Ty. Bože a já myslel, že jsi se konečně naučila poslouchat'' zatnul čelisti.

''Poslouchat? Ne! Nikdy nebudu poslouchat. Jsem osobnost, která se bude řídit jen podle sebe a ne podle toho, jak nějaký Styles řekne'' řvala jsem. Přišlo mi, že se začínáme hádat o blbostech, které ale mění můj život.

''Hele tohle je zbytečný'' dodala jsem už normálním a mávla nad tím vším rukou.

''Mávneš rukou a myslíš, že je všechno u konce? Ne, ještě tě dneska něco čeká kotě'' usmál se šibalsky Harry. Vážně má teď chuť na sex?

Hlasitě jsem vydechla a nepatrně zakroutila hlavou. Harry tomu pozornost rozhodně nevěnoval. A už mě držel za paži a táhl do jídelny.

''Opři se tady dlaněmi a rozkroč nohy'' zašeptal mi do ucha a já nic nedělala. Nechtěla jsem. Harry mě silně chytil zezadu na krku a přitlačil mi obličej na jídelní stůl.

''Rozkroč ty nohy'' procedil Harry skrz zaťaté zuby vedle mého ucha.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Carol-World Carol-World | Web | 1. září 2016 v 13:25 | Reagovat

Já chci taky jet autem!!! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama